Mezi desítkami vystavovatelů, kteří se do Havlíčkova Brodu sjeli z mnoha koutů Českomoravské vysočiny, byli totiž i ženy. A rozhodně se měly čím pochlubit. Například sbírkou porcelánových figurek, kterou přivezla Hana Marková z Věžnice na Jihlavsku, vyšívaných kapesníků, tou se zase blýskla Mirka Vašíčková z Ledečska, nebo deček s bruselskými krajkami. Těmi se pro změnu pochlubila Inka Franková z Pelhřimova. Ale ani muži nezůstali pozadu.

Předvedli celou řadu úžasných sbírek mincí, známek, pivních tácků, krabiček od sirek, odznaků, vlaječek, ale například také skleniček, zbraní, nožů či perkusních zbraní. „Mince sbírám už od roku 1955,“ řekl Jaroslav Malivánek ze Žďáru nad Sázavou. „Už můj táta se specializoval na mince Rakouska-Uherska. Já se zase věnuji mincím meziválečného Německa, Francie a Sovětského Svazu,“ dodal Malivánek.

Návštěvníci, a nebylo jich rozhodně málo, kteří v sobotu dopoledne na Ostrov zavítali, si rozhodně přišli na své. Zejména kluci byli jako u vytržení u starých zbraní, nožů a mečů. Líbily se jim ale i vlaječky sportovních klubů, zejména pak fotbalových týmů. „Hraji fotbal v Havlíčkově Brodě a jsem fanda Sparty Praha a Realu Madrid,“ pochlubil se třináctiletý Pavel. „Vlaječky a odznaky těchto klubů mám, chtěl bych ale další. Nějaké jiné. Proto jsem vlastně přišel,“ řekl sympatický klučina, který na Ostrov přišel s dědečkem.