„Pacientů přibývá, ale zatím to není nijak dramatické, typické chřipky se zatím neobjevily. Jde o tradiční respirační choroby, stůňou hlavně menší děti,“ říká dětská lékařka Věra Bambasová z Havlíčkova Brodu.

Pozvolna se zvyšující počet nemocných dospělých zaznamenali v ordinaci praktického lékaře Františka Dudka v Ledči nad Sázavou. „Přicházejí k nám pacienti s angínou i s první chřipkou, ale také mezi pacienty stoupá zájem nechat se proti chřipce očkovat, byť to není zatím nijak masivní záležitost,“ konstatuje praktický lékař Jiří Dudek z Vilémova. Zvyšující se zájem pacientů o preventivní očkování zaznamenává i praktický lékař Zdeněk Fírek ve Světlé nad Sázavou.

„Nemocných respiračními chorobami zatím moc není, ale objevuje se stále víc pacientů, kteří mají zájem nechat se očkovat proti chřipce,“ informuje lékař a srovnává situaci s obdobím před takovými pěti lety.

„Před pěti lety byl problém vysvětlit zaměstnancům v místních firmách, proč se nechat očkovat. Očkovat se nechával málokdo, někteří se vymlouvali, že měli po injekci zdravotní problémy, a to měli vakcínu zadarmo. Dnes je zájemců stále víc, přestože někteří musí za očkování platit,“ vzpomíná lékař.