„Prozatím máme k dispozici asi 240 vakcín,“ upřesnila mluvčí nemocnice Petra Černo.

Jak zdůraznila, nechat se očkovat není pro nemocniční zaměstnance povinnost. Jako první by měli být očkováni zaměstnanci infekčního oddělení, JIP a ARO.
„Zatím přišli jenom tři lidé,“ konstatovaly dopoledne zdravotní sestry v očkovacím centru v oddělení ORL. Podle jejich slov většina zaměstnanců, hlavně JIP a ARO, mají dopoledne plné ruce práce na oddělení, očkovat se zřejmě přijdou odpoledne.

„Nevidím žádný zvlášť podstatný rozdíl mezi chřipkou sezónní a tou v současné době medializovanou,“ uvedl například primář infekčního oddělení Jiří Kubát, který, jak podotkl, s očkováním spěchat nebude. Neboť se prý těší dobré zdravotní kondici a s ohledem na svou profesi, kde se s infekčními případy dostává do kontaktu denně, se cítí dostatečně imunní. Doplnil, že na infekčním oddělení touto dobou neleží žádný pacient s potvrzenou nákazou prasečí chřipkou.

„Zatím jsem o možnosti nechat se očkovat neuvažovala. Vakcinace se týká především zaměstnanců, kteří přicházejí do denního kontaktu s pacienty, netýká se to administrativy. Pokud by se to ukázalo jako nutnost, asi bych se očkovat nechala,“ odpověděla mluvčí Černo na dotaz Deníku, zda se také rozhodne nechat se proti prasečí chřipcepreventivně očkovat.

Po zaměstnancích infekčního oddělení JIP a ARO by měli přijít zhruba v průběhu dalšího týdne na řadu zaměstnanci ostatních nemocničních oddělení.
Nemocnice by měla v budoucích dnech a týdnech dostat k dispozici další očkovací látku.