Jejich provozovatelé si ani v období „klidu“ neodpočinou. Chtějí svým návštěvníkům totiž poskytnout co největší komfort. „Tento rok přinese hned několik novinek,“ nechal se slyšet jeden z provozovatelů lyžařského areálu Svatá Anna u Chotěboře Jan Odvářka.

„Hlavně nás čeká zprovoznění dětského vleku pro malé děti. Ale je to jen provazový vlek, nic velkého,“ upřesňuje Odvářka.

Vlek pro nejmenší se rozhodli zprovoznit hlavně kvůli stále častější poptávce ze strany rodičů. Další novinkou u Svaté Anny je rolba. „Zatím ale nevíme, zda se nám ji podaří zprovoznit, uvidíme,“ zdržuje se dalšího komentáře Odvářka.

Počkáme, co počasí přinese

Na opačném konci okresu, kde u Ledče nad Sázavou trůní kopec Melechov, zůstává naopak vše při starém. „Jezdit budeme jako v minulých letech v sobotu, neděli a volných dnech. Nemáme zasněžování, takže i letos musíme počkat na to, co nám počasí přinese,“ vysvětluje provozovatel Vincenc Šrůtka.

V lyžařském areálu Vysoká, nedaleko Havlíčkova Brodu, čeká překvapení především na milovníky večerního lyžování. „Máme nové osvětlení, v současné chvíli čekáme pouze na poslední úpravy, abychom jej mohli spustit společně s otevřením areálu,“ říká Zdeněk Novotný.

Sjezdovku vylepšovali i provozovatelé Kadlečáku u Světlé nad Sázavou. Změny si ale jen tak někdo nepovšimne. „Na tuto sezonu jsme si předsevzali hlavně zkvalitnit zasněžování. Na konci minulého roku jsme koupili ještě jedno sněžné dělo, takže máme dvě. Proto jsme zabudovali potrubí na více místech, aby byla také zasněžena větší plocha sjezdovky,“ říká jeden z provozovatelů areálu Jaroslav Kaiser.
Na sjezdovce jsou také provedeny terénní úpravy při dojezdu. Ani to však není změna na první pohled patrná.

„Jinak zůstává vše stejné, nemění se ceny, určitě plánujeme také akce na sjezdovce, jako karneval nebo závody,“ plánuje Kaiser.
Zatím však s brzkým startem lyžařské sezony ve Světlé nepočítají.

„Nemáme žádné prognózy, takže vůbec nedokážeme odhadnout, kdy nachumelí a jaká zima bude. Musíme se prostě nechat překvapit,“ usmívá se Kaiser.