Zavřená je třeba Základní škola v Golčově Jeníkově, kde nemocnost přesáhla čtyřicet tři procent. „Škola bude uzavřena po celý týden,“ informoval vedoucí protiepidemického oddělení Územního oddělení krajské hygienické stanice v Havlíčkově Brodě Ladislav Koblížek.

Ode dneška mají chřipkové prázdniny také v základní škole Smetanova v Chotěboři.

Přišli, sečetli, zavřeli

Ode dneška mají chřipkové prázdniny také v základní škole Smetanova v Chotěboři. „V pondělí jsme se sešli, přepočítali děti a zjistili jsme, že jich z 567 chybí 176, což je jedenatřicet procent. Ode dneška tak je škola uzavřena,“ podala informace zástupkyně ředitele Dagmar Hradecká.

Dalším adeptem, kde by mohli mít žáci volno, je i ZŠ v Habrech. „K pondělku bylo nemocných téměř jednatřicet procent dětí, v pátek to přitom bylo jen sedmadvacet procent. Vše konzultujeme s Krajskou hygienickou stanicí i zřizovatelem školy a o případném uzavření se rozhodne během dnešního dne,“ nechala se slyšet ředitelka haberské základky Eva Doležalová.

To na Základní škole Wolkerova v Havlíčkově Brodě není oproti prognózám situace tak alarmující. „V pátek bylo nemocných 133 z celkového počtu 560 dětí. V pondělí jich ale zůstalo doma jen devadesát. Takže uzavírat zatím nebudeme. Vše ale sledujeme a konzultujeme s hygienou,“ vysvětlil zástupce ředitele ZŠ Wolkerova Jiří Lupač.

I v základce ve Ždírci nad Doubravou vypadala v pátek situace hůře než na začátku tohoto týdne. „Ředitelské volno nebude, situace se obrátila k lepšímu a dětí je teď ve škole víc,“ řekl ředitel školy Jiří Novák.

Obrat k lepšímu nastal i na Gymnáziu v Havlíčkově Brodě, kde v minulých dvou týdnech museli kvůli vysoké nemocnosti uzavřít na několik dní celkem dvě třídy.

„Teď se situace stabilizovala. Učitelé mi podávají zprávy, a jakmile by nemocnost v některé z tříd nebo celé škole přesáhla dvacet pět procent, budeme jednat, v pondělí to zatím nebylo potřeba,“ uzavřel ředitel školy Milan Novák.

„Zda školu uzavřít, či neuzavřít nezáleží pouze na tom, kolik je nemocných dětí, ale zkoumáme i, jak rychle došlo k nárůstu nemocnosti a za jakých podmínek. Proto není ani přesně dáno, kolik procent nemocných znamená uzavření zařízení, vysvětluje vedoucí protiepidemického oddělení Územního pracoviště Krajské hygienické stanice v Havlíčkově Brodě Ladislav Koblížek.