„S očkováním dále pokračujeme. Již bylo očkováno i několik pacientů poslaných do vakcinačního centra jejich praktickým lékařem. Šlo o pacienty chronicky nemocné, kteří trpí srdečním nebo plicním onemocněním,“ informovala mluvčí nemocnice v Havlíčkově Brodě Petra Černo. Podle jejích slov se v této době se hlásí na očkování proti H1N1 také personál ze sociálních služeb.

„Plánujeme očkovaní dialyzovaných pacientů, kterých máme 60, budeme je očkovat ve dvou dávkách,“ upřesnila mluvčí.

Dále se plánuje očkování pacientů po transplantacích, kteří se také postupně objednávají ve vakcinačním centru, budou se také očkovat ve dvou dávkách, stejně jako pacienti dializovaní.

Potvrzeny jsou v nemocnici od počátku prosince další 3 případy Pandemic (H1N1). „Dva pacienti zůstávají v domácím léčení. Výsledek testu u hospitalizovaného pacienta na infekčním oddělení z posledního listopadu taktéž potvrdil onemocnění „prasečí chřipkou“,“ konstatovala mluvčí. Očkování zaměstnanců v nemocnici pokračuje. zatím stále trvá zákaz návštěv na oddělení ARO a JIP.

V nemocnici jsou připravena 2 vakcinanční centra v interních ambulancích. Proběhla distribuce ochranných pomůcek po ambulancích i odděleních nemocnice. Pro pacienty s podezřením na prasečí chřipku byla zřízena ambulance v pavilonu infekčního oddělení mimo budovu nemocnice.