Tak vypadaly ve čtvrtek v průběhu celého dne silnice na okrese Havlíčkův Brod po příchodu skutečné zimy.

Silničáři ošetřovali především kopce a táhlá stoupání. Bez komplikací proto vyjížděly nákladní soupravy a kamiony například i ostré, zhruba dvě stě metrů dlouhé stoupání na silnici II/344 mezi Novou Vsí a Chotěboří.

Nehoda za Brodem

Opatrní ale museli být řidiči, kteří se včera pohybovali na cestách v okolí Malče. „Myslel jsem, že se dá jezdit rychleji, ale není tomu tak. Na silnicích leží sníh, člověk musí dávat dobrý pozor, aby mu to neuklouzlo,“ konstatoval například Karel Musílek z Malče.

Sněhová nadílka pro Vysočinu se obešla na Havlíčkobrodsku bez vážných dopravních nehod, alespoň podle informací krajského operačního střediska Policie ČR.

„Řešili jsme pouze jedinou dopravní nehodu. Došlo k ní těsně za Havlíčkovým Brodem ve směru na Jihlavu. Řidička tam nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu a povaze vozovky. Dostala smyk a narazila do stromu. Nehoda se ale naštěstí obešla bez zranění,“ informovali policisté.

Dispečink jihlavské krajské správy a údržby silnic včera vážnější komplikace související s udržováním sjízdnosti silnic nehlásil. „Situace je podobná ve všech okresech kraje, Havlíčkobrodsko nevyjímaje,“ sdělil Deníku službukonající dispečer. „Všude drobně sněží, jedničky a dvojky sypače solí, trojky kryjí inertem. Všechny silnice jsou sjízdné. Opatrnost řidičů je ale rozhodně namístě,“ upozornil dispečer.

Štěpánka Saadouni, Jaromír Kulhánek