A to i přesto, že o víkendu, a to zejména ráno, atakoval dvacetistupňovou hranici. „Řídili jsme se předpovědí počasí a včas nakoupili zimní motorovou naftu,“ uvedl ředitel havlíčkobrodských Technických služeb Zdeněk Endrle. „Díky tomu neměli potíže se startováním řidiči autobusů městské hromadné dopravy, svozových vozů ani techniky, která v ulicích města ošetřovala místní komunikace a chodníky,“ dodal Endrle.

Žádnou havárii související s mrazivým počasím nemuseli řešit ani pracovníci Vodovodů a kanalizací Havlíčkův Brod. „V průběhu víkendu jsme neměli hlášenou jedinou poruchu, pouze v některých domech zamrzala voda ve stoupačkách. Včera jsme ale měli práci v Lidické ulici. Popraskal tam vodovodní řad. Nešlo ale o žádnou rozsáhlou poruchu, dotkla se maximálně dvou rodin,“ sdělil Deníku František Vašíček.

Mráz nezaskočil ani řidiče sanitních vozů brodské společnosti Baukomplex. Dispečink oznámil, že všechny vozy vyjížděly bez problémů.

S víkendovým studeným počasím se vypořádali i železničáři. Potvrdili to shodně zaměstnanci dopravní kanceláří železničních stanic v Havlíčkově Brodě a Chotěboři. „Vyhýbky nezamrzaly, doprava ohrožena nebyla,“ konstatovali oslovení výpravčí.