Kalibrovaný přístroj za zhruba pětačtyřicet tisíc korun strážníkům zakoupí kraj Vysočina. „Doposud jsme používali alkotester, který jsme si pořídili z vlastního rozpočtu. Tento přístroj ale uváděl pouze orientační hodnoty,“ uvedl ředitel Městské policie v Havlíčkově Brodě Jan Pavlík a dodal, že nový tester začnou strážníci používat okamžitě při výkonu služby.

Nákup alkotesterů doporučil tým odborníků, který se zaměřuje na problematiku alkoholismu v rámci prevence kriminality. „Během následujícího roku budou jeho členové shromažďovat zkušenosti vybraných městských policií a kraj Vysočina nevylučuje, že alkotestery budou v budoucnu zakoupeny pro všechny ostatní služebny městských policií. Těch je v současné době v regionu devět,“ sdělila mluvčí kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Vlastní alkotester má už delší dobu například i Městská policie v Chotěboři. „Tester nám zakoupilo město. Používáme ho velice často při kontrolách,“ vysvětlil ředitel chotěbořské městské policie Jiří Novotný.

Informace, že kraj už v dohledné době podělí několik služeben městské policie na Vysočině novými testry, ho velice zaujala. „Doufám, že příští rok se dočkáme i my,“ konstatoval Novotný. Dodal, že v průběhu roku budou mít chotěbořští strážníci jasno v tom, jaké další moderní vybavení by pro svou práci nutně potřebovali. „Pak požádáme kraj o příspěvek,“ řekl Deníku ředitel Novotný.