Na své si přijdou milovníci divadla i hudební fanoušci. Repertoár bude opravdu pestrý. „V pondělí 11. ledna zde přivítáme převzaté představení Divadla na Vinohradech, jde o brilantně napsanou komedii, která nese název Vrátila se jednou v noci. Úspěšně obletěla celý svět, a obdržela mnoho prestižních ocenění. Hrají zde známí herci, jako je Václav Vydra, Jiřina Jirásková nebo Libuše Švormová,“ pokusila se nalákat na pestrý program organizátorka Lída Honzová.

V Brodě se nezapomnělo ani na nejmenší diváky, pro které bude připravený velký dětský karneval, který je naplánovaný na 31. ledna. Koná se již tradičně od čtrnácti hodin.

Oblíbení Cimrmani

„Pro děti máme přichystaného Michala na hraní, který je naplánovaný na 20. února, jde o Michala Nesvatbu, jenž je mezi dětmi velice oblíbený. Já se moc těším na pohádkový víkend pro děti, jmenuje se to Dospělí pro radost dětem. Uskuteční se už 19. ročník přehlídky divadelních představení pro děti a mládež, která je spojená i s výstavou dětských výtvarných prací a průvodem,“ uvedla Honzová.

Pozadu nezůstanou ani příznivci Cimrmanovského humoru. Ti se mohou těšit na divadlo Járy Cimrmana ve hře České nebe. „V dubnu pak nabídneme světově proslulou komedii Drahoušek Anna, která pojednává o tom, že není šikovné si přivést domů milence v čase, kdy má váš manžel v ložnici svoji přítelkyni. V této hře hrají sympatičtí herci Martina Hudečková, David Prachař, Linda Rybová, Saša Rašilov a Vanda Hybnerová,“ vyjmenovala aktéry organizátorka.

V červnu se divadelní nadšenci mohou těšit na Simonu Stašovou a Petra Nárožného v komedii Poslední ze žhavých milenců. Pro fandy hudební bude KD Ostrov v dubnu hostit chuťovky v podobě Divokýho Billa nebo Jakuba Smolíka.

„V jednání máme ještě Jaromíra Nohavicu, doufáme, že pozvání přijme,“ prozradila pořadatelka, která se nejvíce těší na hru Poslední ze žhavých milenců, kde se předvede Simona Stašová.

„Zveme osvědčené umělce. U nás v Brodě je opravdu milovaný Václav Vydra, ale snažíme se zvát i jiná dobrá představení, která tady třeba ještě nebyla,“ uzavřela Honzová.

Michaela Kasalová