Potvrdili to silničáři i operační středisko Policie České republiky. „V průběhu prvních hodin středy 30. prosince nedošlo na území Havlíčkobrodska k jediné dopravní nehodě,“ konstatoval službukonající policista a dodal, že obdobná situace panovala i ráno a dopoledne.

„Všechny naše sypací vozy byly v úterý večer a ve středu nad ránem venku. Pohybovaly se po třinácti solných a patnácti inertních okruzích,“ konstatoval Václav Dipold, vedoucí výroby Správy a údržby silnic v Havlíčkově Brodě. „Pomohlo nám i počasí. Teploty nad ránem vystoupily nad nulu, a tak k vytvoření meteorology avizované ledovky nedošlo. A pokud ano, pak jen izolovaně. Žádnou souvislou vrstvu ledu jsme ze silnic odstraňovat nemuseli,“ poznamenal Dipold. Pochvaloval si i skutečnost, že nikde na okrese sníh ani déšť nepřekvapily řidiče nákladních souprav. „V žádném kopci nezůstaly viset, jak to obvykle při zhoršení počasí na Havlíčkobrodsku bývá,“ řekl Dipold.

Sledované tahy byly pouze mokré

Reportéři Deníku monitorovali včera ráno stav vytížené komunikace první třídy číslo třicet čtyři mezi Ždírcem nad Doubravou a Havlíčkovým Brodem a také frekventované silnice první třídy číslo třicet osm, která pro změnu spojuje Havlíčkův Brod s krajským městem.

Zjistili, že obě silnice byly protažené, ošetřené a po chemickém posypu mokré. Pouze u krajnic ležela rozbředlá vrstva sněhu. Na souvislejší vrstvu tajícího sněhu narazili pouze v okolí Štoků. Ze silnice ji rychle odstraňoval traktor s pluhem.