Dva leží na infekčním oddělení, jeden pacient zůstává na oddělení ARO. „Zdravotní stav pacienta, který je pod dohledem lékařů anesteziologicko-resuscitačního oddělení, je momentálně stabilizovaný a lepší se,“ sdělila mluvčí nemocnice Petra Černo.

Ve vakcinačním centru havlíčkobrodské nemocnice se mohou objednávat k očkování pacienti s vybraným kardiálním a plicním onemocněním s doporučením od praktického lékaře, dále pacienti dialyzovaní a po transplantaci a ženy gravidní ve II. a III. trimestru (doporučení gynekologa).

Zároveň bylo podle mluvčí ukončeno preventivní očkování zaměstnanců havlíčkobrodské nemocnice proti H1N1. Vakcíny obdržela nemocnice v polovině listopadu. Očkováni měli být v první řadě vybraní zaměstnanci naší nemocnice - a to tak, aby mohli v případě propuknutí pandemie zajistit péči o pacienty na všech úrovních léčebné péče. Podle nemocniční mluvčí ale o vakcinaci velký zájem nebyl. „Šanci nechat se preventivně očkovat dostalo 519 zaměstnanců nemocnice, ale využilo ji jen 60 zájemců,“ upřesnila mluvčí. S tím, že očkování bylo nepovinné a záleželo jen na vůli zdravotníků, zda se očkovat nechají.

Pacienti se mohou nechat očkovat ve vakcinačním centru, kde jsou, jak zdůraznila mluvčí, očkováni pacienti, které do nemocnice na preventivní očkování posílají praktičtí lékaři, dále pacienti dialyzovaní a po transplantaci. Pro pacienty s podezřením na prasečí chřipku byla zřízena ambulance v pavilonu infekčního oddělení. Když pacient má pochybnosti, zda nebyl nakažen H1N1, bude vyšetřen v této ambulanci.

Havlíčkobrodská nemocnice disponuje jako jediné zařízení v kraji Vysočina dvěma pokoji se speciálním filtračním zařízením umožňujícím karanténu pacientů s vysoce nakažlivými nemocemi.