Tato dopravní komplikace je součástí II. etapy revitalizace brodského náměstí. V souvislosti s tím se také omezí parkování v centru. „Řidičům je však k dispozici středová plocha náměstí,“ informovala mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová.

Řidiče a chodce, které ve čtvrtek v souvislosti s uzavřením části centrálního Havlíčkova náměstí reportéři Deníku oslovili, většinou zahájení stavebních prací překvapilo.

„Sotva jsme se zbavili všech komplikací a uzavírek na Masaryčce, Humpolecké a nedávno ještě v Dolní, jsou tu další. Jak dlouho byla otevřená opravená Dolní ulice? Pár týdnů. A už se zase do ní nesmí. Je to fakt hrozný. Kromě toho dost řidičů vůbec dopravní značení nerespektuje,“ zlobil se řidič Jan Kostečka a reportéři mu museli dát za pravdu.

Kde je policie?

Mnozí řidiči se totiž nerozpakovali přejíždět například přes chodníky, pokud se chtěli dostat z prostoru před Komerční bankou do pravé části náměstí nad ústím Dolní ulice.

„Kde je policie? Kde jsou strážníci?“ ptal se rozhořčeně Kostečka a společně s ním další chodci. Také dělníci nad chováním některých řidičů jen nevěřícně kroutili hlavou.

„Věděl jsem, že se práce na náměstí chystají, ale že se do toho pustí už teď v zimě, tak to jsem opravdu nečekal. Stromy ano, ty bylo nutné pokácet teď. Ale začít s dalšími, i když jen zemními pracemi, už nyní? Snad počasí kvalitu těch prací neovlivní,“ zamyslel se například Karel Havelka z Havlíčkova Brodu.

Část Havlíčkova náměstí společně s Dolní ulicí prošla rozsáhlou rekonstrukcí, k jejímu ukončení došlo v prosinci loňského roku.

Jaromír Kulhánek, Erika Nováková