Právě na tyto otázky dostanou odpovědi žáci tří škol ve Skuhrově, Rozsochatci a Dolní Krupé v tomto týdnu.

Již potřetí za nimi totiž přijedou studenti z Taylorovy univerzity v USA, kteří jim s anglickým jazykem originálně pomohou. Motivovat děti ke studiu anglického jazyka tímto způsobem se přitom před třemi lety rozhodl kazatel Sboru církve bratrské v Horní Krupé Roman Neumann.

„Američtí studenti přijíždí v rámci praxe do ČR a zavítali i sem k nám. Působili ale na středních školách. A tak jsem si řekl, proč nevyužít jejich pobytu a zprostředkovat jim setkání i se žáky základních škol v okolí Horní Krupé. Děti se tady anglicky učí už na základní škole, tak proč je takto zajímavě nemotivovat,“ vrací se do historie Neumann.

Od té doby proto probíhají tzv. Dny anglického jazyka na základních školách. A čeští žáci i američtí studenti se na ně vždycky moc těší. „Určitě tuto možnost vítáme, každý rok se na americké studenty těšíme. Navštěvují hodiny anglického jazyka a také tělesné výchovy, kde se prostřednictvím her žáci zdokonalují v angličtině, a to je přece výborné,“ neskrývá nadšení ředitel Základní školy v Dolní Krupé Jan Polívka.

„Každopádně je to moc dobrá zkušenost,“ přidává pochvalu na adresu studentů i kazatele Neumanna ředitel.

„Víte, studenti musí v Americe projít dost velkým sítem, aby se sem dostali. A pak ještě musí sehnat peníze od nějakého sponzora, vše je dost složité,“ upozorňuje dále Neumann.

Na všech třech základních školách se jim dostane patřičného přivítání. Studenti mají pro české děti připraven pestrý program. „Motivace k výuce angličtiny je zaměřená interaktivně. To znamená, že třeba pomocí hry opakujeme slovíčka, která jsme se předtím učili. Zároveň se žáci leccos dozví i o životě v USA. Hodně zábavný je třeba tělocvik, protože i ten je v Americe odlišný od českého,“ vykresluje Neumann.

Děti i studenty čeká vskutku netradiční týden, kdy si zabruslí u Lochnesky, prožijí Mexickou party, pobesedují o všedním životě v USA či běžném dni amerického teenagera a pomocí amerických pomůcek si vytvoří pěkné výrobky.