„Začali jsme jezdit o uplynulém víkendu. Otevřeno bude o sobotách a nedělích od půl desáté do čtvrté hodiny odpolední,“ zve Vincenc Šrůtka z areálu Melechov. Na sjezdovce leží asi třicet centimetrů přírodního sněhu.

V sobotu se také daly do pohybu vleky na Svaté Anně u Chotěboře. I tady jsou v současné době dobré podmínky pro milovníky sjezdovek.
„Zájem byl o víkendu mimořádný, máme asi 45 centimetrů přírodního sněhu a asi 20 technického. Jak to u nás vypadá, je vidět na naší webkameře,“ informuje Jan Odvářka ze Svaté Anny u Chotěboře.

Libují si ale i ostatní areály, třeba Vysoká u Havlíčkova Brodu. „Zájem byl o víkendu opravdu velký, máme tady přes půl metru sněhu a hlásí se nám i školy na výcviky,“ raduje se provozovatel areálu Vysoká Zdeněk Novotný.

Podobná situace panuje i na Kadlečáku nedaleko Světlé nad Sázavou. „Máme kolem půl metru sněhu. Ale i kdyby nenapadlo, jezdili bychom stejně, měli jsme dost nasněžíno,“ podotknul Jaroslav Kaiser. Jak to na Kadlečáku v dané chvíli vypadá, se mohou zájemci podívat i na webkameře na stránkách areálu.