„Zatím jsme spočítali asi 80 obsahu tříkrálových pokladniček,“ upřesnila mluvčí Oblastní charity v Havlíčkově Brodě Hana Fikarová. „V Havlíčkově Brodě a městských částech letos koledníčci do kasiček získali 95.824 korun. Nakonec budou rozpečetěny ještě poslední tři brodské pokladničky, do nichž mohli zájemci přispět přímo v sídle havlíčkobrodské charity,“ uvedla Miroslava Vodrážková, koordinátorka Tříkrálové sbírky.

K nejštědřejším farnostem patřila letos, jako loni Přibyslav, kde se vybralo 176.426 korun. Přibyslav tak pomyslně trumfla i nejméně jednou tak velké město Havlíčkův Brod. Štědré bylo i městečko Havlíčkova Borová, kde se vybralo 51.579 korun.

Letos podruhé se vydali koledníci i na městský úřad a do centra Havlíčkova Brodu. „Tři králové se zde ale setkali s častějším odmítnutím a menšími finančními dary než loni,“ konstatovala mluvčí Charity Fikarová. A tak pokladnička obsahovala jen polovinu loňské koledy - necelých 7 tisíc korun.

„Finanční prostředky vybrané do kasiček budou letos využity především na přípravu a realizaci stavby nového Petrklíče - denního stacionáře pro děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením v Ledči nad Sázavou,“ zdůraznila Fikarová. Část výtěžku bude využita na zajištění služeb zdravotní a sociální péče, sociálního poradenství, sociální prevence a služby pro rodinu, které poskytuje Charita.