„Do této chvíle jsme prodali 262 bytů, z toho 237 je již zapsáno na katastrálním úřadu,“ informoval místostarosta města Čeněk Jůzl. Dalších 25 vkladů se mělo uskutečnit v pondělí.

I když privatizace zatím postupuje poměrně hladce, jeden problém se nedávno objevil. „V jednom z domů Na Výšině si nájemníci stěžovali na stav výtahu. Podle jejich názoru není v dobrém stavu. Požadovali jeho urychlenou opravu na náklady města,“ popsal situaci místostarosta Jůzl. Nájemníci podle jeho slov také nedokážou přejít skutečnost, že v dalších čtyřech domech Na Výšině město výtahy vyměnilo ještě v roce 2006.

„Měli jsme v rezervě peníze, proto jsme se rozhodli tuto výměnu udělat. Po rozhodnutí o privatizaci však byly výměny v ostatních domech zastaveny. Nové výtahy jsou však už započítané do ceny pro privatizaci,“ vysvětluje Jůzl s tím, že stav starých je v ceně zohledněn také.

Jablko sváru však potažmo způsobil paradox, který se objevil u ceny za metr čtvereční v domech s novými výtahy. „Cena za metr čtvereční totiž byla nižší než v domech se starými výtahy. Ale to proto, že ty domy jsou o dvě patra vyšší a mají větší podlahovou plochu. Když si tedy vydělíme cenu domu plochou, tak se není čemu divit, a to ani tehdy, když v potaz vezmeme vyměněný výtah,“ podotkl místostarosta. V inspekční zprávě, která byla provedena na základě nařízení vlády, byla přesně definována rizika a termín odstranění.

Nejbližší je říjen 2012 a i vzhledem k tomuto faktu zastupitelstvo peníze na výměnu výtahu u stěžovatelů nakonec neodsouhlasilo.