Na silnicích se držela čerstvá vrstva sněhu, v ranních hodinách vznikala i náledí. Přesto se na Havlíčkobrodsku nestaly žádné vážné dopravní nehody.

„Musím říci, že na Havlíčkobrodsku byl po celý víkend celkem klid. V sobotu došlo k dopravní nehodě u obce Slavíkov, kde se o půl druhé odpoledne srazilo nákladní auto vezoucí posypový materiál a osobní vozidlo. Komunikace byla následně částečně neprůjezdná, ale ke zranění nedošlo. Také škoda byla minimální,“ vysvětlil operační důstojník.

Hasiči pak k dopravním či jiným nehodám způsobených počasím nevyjížděli vůbec. Klid neměli pouze silničáři. „Technika vyjížděla na Havlíčkobrodsku především v ranních hodinách, kdy se na vozovkách tvořilo náledí. A to v sobotu i neděli. V neděli se k tomu navíc přidal i vítr, který situaci na silnicích komplikoval,“ uvedl dispečer správy a údržby silnic v Jihlavě.

Teploty se ale pohybovaly přes den okolo dvou až třech stupňů nad nulou, což mělo podle dispečera především příznivý vliv na sůl, která tak mohla na vozovkách dobře držet.

„Žádné nehody nebyly z naší strany zaznamenány, silnice byly po oba dva dny průjezdné, řidiči však samozřejmě museli dbát na to, že je vozovka mokrá, a tak může být vlivem počasí a někde i teploty pod nulou namrzlá. Pokud někdo jede sto dvaceti kilometrovou rychlostí, těžko na ledě vozidlo udrží,“ nechal se slyšet dispečer.

Po oba víkendové dny měli silničáři v terénu veškerou techniku, aby byla situace co nejdříve bez problémů. „Odpoledne už byla situace zcela v pořádku,“ dodal dispečer. Na následující dny už meteorologové tak silné sněžení nehlásí. Mělo by se dokonce značně oteplit.