Jeho služby ale zůstávají zachovány pro potřebné klienty zachovány v plném rozsahu. „Fokus se přestěhoval z původních prostor v Nádražní ulici do budovy bývalého okresního úřadu v ulici Štáflova 2003,“ informovala Jitka Klepetková vedoucí střediska.

Klienti Fokusu se do nového objektu dostanou bočním vchodem vedoucím proti budově gymnázia ze Štáflovy ulice.

Do nových prostor se přestěhovalo téměř celé středisko Fokusu Vysočina - komunitní tým, tým podpory v zaměstnávání a nové prostory získalo i zázemí pro chráněnou dílnu – lesní četu.

Chráněná dílna rukodělná ale nadále zůstává v původním objektu v Kokořínské ulici 2704. Důvody vedoucí k přestěhování byly ale podle vedoucí Klepetkové kapacitní.

„Od nového roku se rozšířil náš komunitním tým celkem na čtyři sociální pracovníky, rozšířily se rovněž služby týmu podpory v zaměstnávání. Dnes tyto služby pro klienty Fokusu Vysočina zajišťují celkem tři pracovní konzultanti. Objekt u nádraží Českých drah, kde jsme byli do března letošního roku už nestačil.“ vysvětlila vedoucí. Prostory v budově bývalého okresu Fokusu Vysočina bezúplatně zapůjčil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.