Byly spuštěny ke konci března a na jejich tvorbě se významnou měrou podílel Národní památkový ústav. „Národní památkový ústav se rozhodl zadat tvorbu webových stránek všech hradů a zámků, které pod něj spadají. Tak se dostalo i na náš hrad,“ usmívá se kastelán Lipnice Marek Hanzlík.

Hrad sice do této doby mohli zájemci na internetu najít, ale stránky neodpovídaly plně tomu, co by měly podle Hanzlíka obsahovat. „Webovky byly pouze informační. Já sám jsem na nich nemohl nic upravovat, takže když jsem potřeboval dát vědět, že bude z důvodu natáčení filmu hrad uzavřen, byl to problém,“ komentuje Hanzlík. Nové internetové stránky si proto nemůže vynachválit.

„Teď můžu do stránek zasahovat tak, jak potřebuji. Můžu tam dát vše hned, což je skvělé. Navíc zde zájemci najdou i nejrůznější doporučení na výlety do okolí blízkého i vzdálenějšího,“ vyzdvihuje kastelán.

Jednou z výrazných novinek nových webových stránek je i virtuální prohlídka hradu, což turisty k návštěvě památky určitě přiláká. „Myslím si, že stránky jsou rozhodně kvalitní, jsem s nimi spokojen. Do budoucna by měly být navíc propojeny opravdu všechny hrady a zámky spadající pod NPÚ (Národní památkový ústav), čímž by odpadly některé problémy,“ uzavírá Hanzlík.

Zájemci, kteří se chtějí na webové stránky hradu podívat, mohou tak učinit na adrese www.hrad-lipnice.eu.