Díky duchapřítomnosti dvaapadesátiletého Jaromíra Čermáka, který byl v tu chvíli nablízku, se tomu tak nestalo. Včasným zásahem neštěstí zabránil.

Na zahradě u svého rodinného domku trávila úterní odpoledne matka společně se svými třemi dětmi. Když odešla do domu pro pití, její tříletý syn hbitě přelezl branku a dostal se tak ven ze zahrady. Po krátké chvíli došel až k nedalekému potoku, který protéká pouze několik metrů za domem, a po jarním tání sněhu jím protéká velké množství vody.

Dvě stě metrů ve vodě

„Na kluzkém břehu ale uklouzl a spadl přímo do rozbouřené hladiny. Silný proud ho začal okamžitě z místa unášet. Matce, která okamžitě skočila za ním, se ho již nepodařilo včas zachytit a její malý syn plaval ve vodě zhruba dalších dvě stě metrů. Matčino zoufalé volání o pomoc naštěstí zaslechl jeden ze sousedů, kterému se podařilo hocha z potoka vytáhnout. Tím zřejmě s největší pravděpodobností zachránil tonoucímu dítěti život,“ uvedla mluvčí havlíčkobrodské policie Jana Mazourová.

Neutrpěl zranění

Na místo nehody pak přiletěl vrtulník rychlé záchranné služby, ale přivolaná lékařka u malého plaváčka zjistila pouze podchlazení, a po vyšetření ho nechala odvézt do havlíčkobrodské nemocnice.

„Chlapec byl ihned po příletu vrtulníku v nemocnici hospitalizován a po lékařském ošetření byl již mimo ohrožení života. Naštěstí si z nehody neodnesl žádná těžká zranění,“ informovala mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.