Starosti provozovatelům v současné době ale dělá zastaralá promítací technologie. V kulturním domě se uskutečnila kompletní obnova elektroinstalace a sociálních zařízení.

V té době bylo odstraněno veškeré zastaralé elektrické vedení a byla osazena nová svítidla. „Součástí byla i jevištní technika, nově byla vybudována kabina pro osvětlovače a zvukaře. Rekonstrukce elektroinstalace přišla na pět milionů pět set tisíc korun,“ upřesnil za provozovatele přibyslavského KD Petr Štefáček.

Důležitá byla i rekonstrukce celého sociálního zařízení. Včetně obkladů, umyvadel a WC. Ve vestibulu tak vzniklo sociální zařízení pro vozíčkáře, které dříve kulturní dům neměl. Podle Petra Štefáčka stála rekonstrukce sociálního zařízení v kulturním domě více než milion. Nemluvě o tom, že kulturní dům bylo třeba nově vymalovat.

Zastaralá promítací technika

Štefáček doplnil, že v současné době dělá starosti provozovatelům kulturního domu zastaralá promítací technika. Ta je navíc poruchová natolik, že si toho občas všimne i divák. V poslední době se už ale nejzávažnější poruchy podařilo odstranit. Podle Štefáčka je kulturní dům v Přibyslavi často využíván pro bohatý kulturní i společenský život.

Konají se zde pravidelně divadelní a filmová představení, v provozu je také půjčovna kostýmů. Prostory přibyslavského kulturního domu si v minulosti vybrala i režisérka Alice Nelis pro natáčení některých scén k filmu Ene bene.

Provoz a údržbu budovy zajišťuje vedoucí kulturního domu, který je zaměstnancem příspěvkové organizace Kulturní zařízení města Přibyslav.