A nebylo jich zrovna málo. Za přepážkou u podatelny finančního úřadu prakticky neustále postávalo ve frontě několik lidí.

Oproti minulým létům si ale situace nijak dramaticky nezhoršila. Naopak se zdá, že lidé jsou o něco zodpovědnější a termín odevzdání daňových dokumentů si více hlídají.

„Velké fronty se nám na úřadě ve středu netvořily. Jako každý rok si stále dost lidí nechává povinnost odevzdat přiznání na poslední chvíli. Nicméně bych řekl, že v minulých letech byla situace ještě o něco horší ,“ uvedl ředitel Finančního úřadu v Havlíčkově Brodě Oldřich Vydrář. Počet těch, kteří svá přiznání odevzdávají během posledního týdne je podle jeho slov zhruba jen dvakrát až třikrát větší, než v běžné pracovní dny. Pro jistotu však byla úředníky rozšířena v průběhu posledního březnového týdne pracovní doba.

Delší pracovní doba

„Od minulého pondělí jsme měli úřední hodiny od osmi hodin dopoledne do šesti hodiny večer a měli jsme otevřeno i minulou sobotu od osmi do dvanácti. Nejdříve využívali delší pracovní dobu spíš jednotlivci, v průběhu včerejška byl zájem o něco větší,“ doplnil Vydrář.

„Vždy odevzdávám svoje přiznání včas, ale letos jsem přišel až na výzvu. Příště už si dám větší pozor, protože s Finančním úřadem není radno si zahrávat,“ usmíval se u podatelny jeden z opozdilců Aleš Obrda z Havlíčkova Brodu.