Do místního kulturního domu bude mít neomezený přístup a vlastnit od něj klíče, jen úzká skupina osob.

Podle starosty Václava Augustina nejde o ojedinělé zanedbatelné případy. „Za poslední měsíce, spíš za poslední rok, došlo v kulturním domě ke značným škodám na zařízení. Například k vystříkání hasičských přístrojů, poškození WC, rozbití oken. Neznámí vandalové zapálili odpadkový koš, v prostorách kulturního domu je neustálý nepořádek,“ konstatoval starosta.

Klíče mělo u sebe hodně lidí

Jak se ukázalo, hlavní problém spočíval v tom, že od kulturního domu vlastnilo klíče velké množství lidí, a to jak dospělých, tak i mládeže. Proto se vedení obce rozhodlo vyměnit v kulturním zařízení všechny zámky a klíče přidělit jen určeným osobám. „To samozřejmě rozproudilo značnou diskuzi. Nové klíče byly přiděleny proti podpisu zhruba deseti lidem, kteří zajišťují pořádání kulturních a sportovních akcí,“ vysvětlil starosta.

Opatření podle jeho slov rozhodně nepovede k omezení sportovního, kulturního a společenského dění v obci. Je určené pouze k udržení pořádku a omezení pohybu osob, které v prostorách kulturního domu nemají rozhodně co dělat.

Kulturní dům znají i rockeři

Kulturní dům v Oudoleni je už léta pro tamní obecní úřad zdrojem starostí a potíží. V minulosti byl vyhledávaným místem pro konání koncertů rockové a populární hudby.

Koncertovali zde známí čeští hudebníci a rockeři. Po společenských změnách zájem o koncerty upadl, svoji roli hrály i daleko vyšší požadavky na honoráře umělců.

Dnes se obec snaží kulturní dům využít a udržovat, což ale znamená nemalou zátěž pro rozpočet.