„Pokud mají pacienti zájem o očkování proti H1N1, mohou se objednat předem na telefonním čísle 569 472 230. Očkujeme každou středu,“ informuje mluvčí nemocnice v Havlíčkově Brodě Petra Černo a zároveň odpovídá na nejčastěji kladené otázky.

Pokud se necháte naočkovat proti Pandemic H1N1, jste chráněn po dobu jednoho roku od očkování. Dospělý člověk se očkuje jedenkrát.

Vakcína je zdarma

„V současnosti máme k dispozici dostatek vakcín. Je jich celkem 670, jejichž doba použití je do konce roku 2011,“ upřesňuje mluvčí Černo.

Vakcína je podle havlíčkobrodských zdravotníků poskytována zdarma, náklady na provedení očkování hradí zdravotní pojišťovna, regulační poplatek se při očkování proti H1N1 nehradí.

„Vakcinace proti Pandemic H1N1 je přístupná všem zájemcům od 18 let. V případě zájmu o očkování kontaktujte prosím vakcinační centrum,“ připomíná mluvčí.

Tam pacienta zdravotníci objednají na konkrétní termín. Vakcinační centrum bude pravidelně pro zájemce otevřeno ve středu. V případě, že se pacient dlouhodoběji léčí s nějakým onemocněním, je v jeho zájmu vyžádat si před očkováním doporučení od svého praktického lékaře.

Poslední případ prasečí chřipky řešila nemocnice v únoru. Jednalo se o jednoho pacienta. Kromě zaměstnanců nemocnice se nechali očkovat i někteří zaměstnanci psychiatrické léčebny.