Výstava odstartuje podobně jako v loňském roce přímo v areálu, protože je Havlíčkovo náměstí stále v rekonstrukci, a není tak možné absolvovat průvod mažoretek z centra města. O začátek se už tradičně postará před branami u brodského mlýna Havlíčkobrodská dvanáctka a po krátkém uvítacím projevu a přestřižení pásky budou moci návštěvníci vstoupit v devět hodin do areálu.

Jako každoročně i letos můžete v těchto dnech potkat v ulicích města tradiční maskoty výstavy převlečené za slepice a získat od nich plán výstaviště se seznamem všech vystavujících firem a s detailním kulturním programem. Nebude chybět vystoupení swingového a jazzového Polenského BIG-BANDU, hudební skupiny Nový Paka a populární hasičské kapely Božejáci. Sobotní dopoledne je vyhrazeno programu ČRo Region, kde kromě soutěží pro děti vystoupí Jarda Hypochondr a Naďa Urbánková.

Pro dětské návštěvníky je připraveno celé nedělní dopoledne. Jako první vystoupí folklorní soubor Škubánek, hned po něm „Cirkus plný loutek“ divadla eMILLIon. Diváci se potkají s dvojicí klaunů, která zábavnou formou předvede pestrou škálu loutkových umělců, kouzla a prvky magie. Uvidí loutkářské technologie dávno zapomenuté i zcela nově objevené. Dopolední program ukončí folklorní soubor Kalamajka. Stačí si vybrat oblíbenou kapelu nebo divadelní vystoupení a nákupy na výstavě spojit s příjemným kulturním zážitkem umocněným posezením u občerstvení.

A pokud budete mít štěstí a projdete branou jako další pětistý návštěvník, pořadatelé vás odmění cenou od vystavovatelů.

S dalšími informacemi o výstavě ZAHRADA seznámíme čtenáře Havlíčkobrodského deníku v pondělí. Pokud jste netrpěliví a nechcete čekat, více se o vystavovatelích, soutěžích a doprovodném programu dozvíte na aktuálně doplňovaných internetových stránkách: www.zlatyceskyrucicky.cz.

(pr)