Celkový počet 3 199 akcií prodá celkem za 3 199 korun.

Nyní už tedy nic nebrání tomu, aby s firmou ŽSD uzavřelo smlouvu o prodeji akcií. Pracovní skupina, která byla vytvořena při minulém zastupitelstvu, by společně s radou města měla celou věc dotáhnout smluvně do konce.

Před samotným hlasováním se však na zasedání zastupitelstva rozhořela téměř hodinová diskuze. „Prodej akcií je jediná možnost, jak zachránit prvoligový hokej v Havlíčkově Brodě. A i do budoucnu tu udržet hokej na slušné úrovni,“ prohlásil předseda představenstva HC Rebel a zároveň místostarosta Havlíčkova Brodu Libor Honzárek. „Nechtěli bychom se za několik let ocitnout v situaci, která tu byla před dvanácti lety. Tehdy jsme na nátlak veřejnosti museli hokejový klub vykoupit ze soukromého vlastnictví,“ reagoval zastupitel Zdeněk Dobrý.

Protinávrh: místní referendum

Klub KSČM dokonce podal zastupitelstvu protinávrh, který počítal s referendem v Havlíčkově Brodě. „Jako zastupitel nemám mandát rozhodnout, zda se má klub prodat nebo ne. Proto navrhujeme udělat místní referendum, které by se konalo koncem května společně s parlamentními volbami. Občané by měli rozhodnout, zda se klub má prodat či nikoliv, já k tomu nemám oprávnění,“ vysvětloval svůj postoj Dobrý.

Protinávrh nakonec nebyl přijat, pro bylo devět zastupitelů, tudíž neměl podporu nadpoloviční většiny.

Zastupitelé museli při jednání po vášnivé diskuzi i o jiných tématech schválit prodloužení doby pro schvalování usnesení. Jednací řád zastupitelstva totiž nepovoluje přijímat usnesení po 19. hodině.

Firma ŽSD začala na brodské zastupitelstvo i tlačit, protože právě v pondělí se rozběhla příprava A-týmu na nadcházející sezonu, a proto je třeba dát kádru na příští sezonu určitou podobu. Podle určitých informací se dokonce představitelé firmy nechali slyšet, že pokud zastupitelstvo prodej v pondělí neschválí, svoji nabídku stáhnou.