Jeden z nejlepších novodobých „písařů“ na světě potvrdil svoje umění také ve čtvrtek při pelhřimovském mistrovství republiky v grafických disciplínách.

Předčili ho pouze o dva roky starší soupeři. „Psalo se mi dobře. Tedy až na opis, který je sice mojí nejsilnější disciplínou, ale tentokrát mi moc nesedl,“ přiznal Beran.

Také jde o rychlost. Ono napsat dvanáct písmen za vteřinu vyžaduje hodně hbité prsty. A protože se každý správný sportovec musí na závody poctivě připravovat, trénink nešidí ani on. „Snažím se dát si alespoň půl hodinky denně opis nebo diktát z počítače.“

Motivace je nasnadě. Ti nejlepší, mezi které Luboš bezesporu patří, se podívají po světě. Samozřejmě, pokud vykazují patřičné výsledky. A ty on má. Z loňského mistrovství světa v Pekingu se vrátil se třemi zlatými medailemi a jednou bronzovou k tomu, Formu potvrdil i před měsícem vítězstvím na mezinárodní soutěži ve Vídni.

Již nyní se těší napřesrok do Paříže. „Česko je v této disciplíně světová velmoc,“ usmívá se šestnáctiletý Beran, který začal s bleskurychlým ovládáním klávesnice koketovat ještě jako osmák havlíčkobrodské ZŠ Nuselská.