S koncem vyučování se totiž blíží i limitní termín, kdy mají být žáci z budovy na Rubešově náměstí přesunuti do areálu Základní školy Havlíčkův Brod V Sadech.

„Od září 2003 se Základní škola V Sadech a Rubešova sloučily. Škola V Sadech od té doby ale stále využívala některé prostory v budově na Rubešově náměstí. Zastupitelstvo města v listopadu roku 2007 schválilo vystěhování školy V Sadech a uvolnění budovy do června letošního roku. Důvodem byl především úbytek žáků v základních školách a optimalizace školství,“ uvedla tisková mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová.

Stavební úpravy

Základní škola V Sadech využívala na Rubešově náměstí celé jedno patro budovy, tělocvičnu a několik dalších prostor. V uvolněném objektu by nyní mělo dojít ke stavebním úpravám, na které město nechalo zpracovat studii.

Navrhovaná rekonstrukce se bude týkat hlavně rozvodů elektřiny, vody, plynu. Dojde zřejmě také na výměnu oken a opravu fasády.
Celkové využití budovy i opravy však záleží na konečném rozhodnutí zastupitelů města.

Změny zaznamená i samotný areál Základní školy v Sadech. „V červnu tohoto roku město dokončí přístavbu tělocvičny, kde bude i několik nových učeben. O prázdninách tak dojde k přesunutí a nový školní rok začnou žáci ZŠ V Sadech ryze ve své budově,“ dodala Doležalová.

Možná dům dětí

Budova na Rubešově náměstí bude ale i nadále sloužit pro výchovu a vzdělávání dětí a mládeže. Havlíčkobrodská radnice města má rozpracováno hned několik možných variant využití.

„Mohl by se sem například přesunout Dům dětí a mládeže, loutkové divadlo nebo pedagogická knihovna. Konečné využití se ještě v současné době řeší,“ uvedl k problematice místostarosta Havlíčkova Brodu Čeněk Jůzl.