„Jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo náš záměr dovést až do konce. Příprava a uskutečnění celého projektu se vedly dva až tři roky,“ oddechl si za organizátory akce skatepark Martin Klepetko.
Stavbou závodiště určeného pro milovníky jízdy na skejtu se zabývali i havlíčkobrodští novináři v rámci akce Den s Deníkem. Záměr vzešel z jednání komise prevence kriminality při Městském úřadu v Chotěboři.
Ta se zabývala stížnostmi na chování chotěbořské mládeže, která se jízdě na skejtových prknech věnuje například na chodnících a sídlištních silnicích. Jezdci na prknech prý ohrožují sebe i chodce, obtěžují okolí hlukem. Proto příznivci tohoto sportu přišli s návrhem stavby skejtového hřiště, který podpořil v rámci prevence sociálně patologických jevů i ředitel městské policie Jiří Novotný.
Podle Martina Klepetka bylo jedním z hlavních problémů najít vhodnou lokalitu, kde by mělo hřiště stát, protože skejt je poněkud hlučný sport.
Vybavení té nejlepší kvality
„Nakonec se nám podařilo vybrat pro stavbu skateparku areál letního stadionu vedle tribuny. Myslím, že tam nebudeme nikomu na obtíž, ale zároveň budeme na očích zástupcům městského pořádku,“ konstatoval Klepetko.
Stavba skateparku byla finančně náročná, zhruba 600 tisíc korun stála samotná stavba, další statisíce investovali organizátoři do nákupu speciálního vybavení. Finančně se na vybudování skateparku podílelo jak město, tak i dotační fondy Ministerstva vnitra ČR. „Zato se nám podařilo nakoupit vybavení té nejlepší kvality dostupné na domácím trhu,“ pochvaloval si Klepetko.
„Skejťákům“ budou k dispozici dvě až tři rozjezdové dráhy a další speciální překážky. Na plochu hřiště se vejde tak deset sportovců, projíždět se mohou až čtyři najednou. Skatepark bude otevřen denně, v létě do osmi hodin večer, v zimě do pěti odpoledne s ohledem na počasí a bezpečnost sportovců.
Oficiální otevření naplánovali organizátoři na páteční patnáctou hodinu. Součástí akce budou závody pro nesponzorované jezdce a večerní koncert.