„Stavba je prakticky hotová, probíhají dokončovací práce jako například osazování skel na mantinely, dokončují se práce na sociálním zařízení a podobně,“ sdělil včera stavbyvedoucí Michal Kašpar.

Cílem vytáhnout mládež od televize a počítačů a aktivně ji zapojit do dění v novém sportovním centru se netají starostka Světlé nad Sázavou Lenka Arnotová.

Nejen hokejem žije město

Sportovní centrum nabídne zázemí pro hokej, krasobruslení, stolní tenis a posilovnu s regenerací. Mimo hokejovou sezonu bude plocha stadionu sloužit pro míčové hry, florbal, futsal, in–line bruslení a další volnočasové aktivity obyvatel Světlé nad Sázavou.

Na výstavbu sportovního centra Pěšinky získalo město dotaci bezmála 66 milionů korun.

V rámci projektu byla zrekonstruována ledová plocha a technologie chlazení. Na severní straně vznikla tribuna pro 520 diváků. Z jižní a západní strany byla vybudována přístavba dvoupodlažního objektu.

V prvním patře se bude nacházet zázemí pro činnost hokejového klubu, šatny pro veřejnost, zázemí pro krasobruslení a posilovna s regenerací. Ve druhém podlaží budou k dispozici prostory pro klubovou a spolkovou činnost, veřejně přístupný internet, místnost pro matky s dětmi a místnost pro hru stolního tenisu i s potřebným zázemím. Rekonstrukce sportovního centra zahrnuje i úpravy přilehlých prostor.

U sportoviště vzniklo parkoviště se 47 parkovacími místy pro osobní automobily a 2 stání pro autobusy. Stavba je koncipována jako bezbariérová. Provoz sportovního centra bude zajišťovat společnost Sportovní zařízení města, pod kterou bude spadat nejen nové centrum, ale také fotbalový stadion, ubytovna a tenisové kurty.

„Slavnostní otevření areálu se uskuteční 3. září. Součástí ceremoniálu bude bohatý doprovodný program,“ zve místostarosta Světlé Jan Tourek.