Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Borové začala kompletní oprava silničního mostu

Havlíčkova Borová – Řidiče, kterým na Havlíčkobrodsku a Žďársku komplikuje život hned několik uzavírek, čeká až do konce září další nepříjemnost.

10.7.2010
SDÍLEJ:

V současné době se dokončuje rozebírání staré konstrukce mostu a příprava pro základy nových pilotů. Voda z potoka musela být tedy na několik měsíců svedena do potrubí. Na staveništi je až do večera čilý ruch. Foto: DENÍK/Jaromír Kulhánek

V polovině června totiž započala dlouho plánovaná oprava mostu na silnici III/3 507 v těsné blízkosti křižovatky směrem z Havlíčkovy Borové na Slavětín a na Chotěboř. Po částečném omezení provozu byl most na začátku července definitivně uzavřen, a tak se řidiči jedoucí přes Borovou směrem na Přibyslav a Polnou musejí zorientovat na místních komunikacích, které vedou například přes Peršíkov nebo Železné Horky. Mnozí zmatení řidiči tam dlouho hledají cestu, kudy se dostat na požadovanou trasu. A to i přesto, že jsou již několik kilometrů před uzavírkou o uzavření silnice informováni z dopravního značení.

„Značení jsem sice viděl, ale protože to tady neznám, zkusil jsem dojet až sem. Docela dlouho mi pak trvalo, než jsem našel cestu směrem na Přibyslav přes Peršíkov,“ svěřil se Jiří Malivánek z Čáslavi, který jel včera ráno se svým vozem kolem uzavřeného mostu.

Investorem rekonstrukce je jako vlastník silnice kraj Vysočina. Částka, kterou bude muset na opravy vynaložit, se pohybuje v řádu několika milionů korun. Most bude prakticky celý nový a měl by se dočkat i rozšíření.

Moderní stavba

„Práce v současné době postupují podle plánu. Most byl zatím zbourán, potok, který teče pod ním, byl sveden do potrubí a v současné době se pracuje na základech pro novou konstrukci. Ta by měla zcela odpovídat požadavkům moderní dopravy,“ uvedl Luboš Hájek, hlavní stavbyvedoucí celé akce z firmy Chládek a Tintěra. Ta je hlavním dodavatelem.

Stavba je druhou etapou rekonstrukce ulice Pivovarská v Havlíčkově Borové. První etapa byla dokončena již před dvěma lety a byla při ní kompletně opravena vozovka od mostu až k borovské základní škole.

„Jsme rádi, že se již započalo s opravou. V pondělí by měl být kontrolní den, kde by se mělo ověřit, zda vše postupuje podle plánu. Budeme od dodavatele ještě požadovat, aby byl vylepšen přechod přes potok pro pěší,“ informovala místostarostka městyse Jaroslava Hájková. Autobusy od Chotěboře, Ždírce nad Doubravou a Havlíčkova Brodu totiž v současné době zastavují před mostem a cestující musejí od provizorní zastávky na borovské náměstíčko dojít po svých.

Rekonstrukce by se podle všech zainteresovaných prováděla i v případě, že se nepřistoupí k opravě komunikace od Borové směrem na Slavětín. Tato akce je prozatím kvůli nedořešenému prodeji pozemků pozastavena. V nedávné době ji však podpořil na své valné hromadě i Svazek obcí Přibyslavska, kde zástupci dotčených obcí apelovali na zdárný průběh odkupu pozemků.

Autor: Jakub Janáček

10.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení