Pobyt si pochvalovala jedenáctiletá Katka Lacinová. „Mně se tady líbí všechno. Mám tu kamarády a hlavně si odpočinu od rodičů,“ smála se sympatická brunetka. Dvanáctileté Terezce Pelcové se líbil hlavně výlet do jihlavské zoo. „Na táboře jsem byla už dvakrát, ale tady se mi líbí nejvíc. Líbí se mi táborová hra i diskotéky,“ přiznala Terezka. Tábor se líbil i devítileté Blance Benešové.

Šmoulata

Letošní novinkou byl oddíl Šmoulata tvořený pětiletými až sedmiletými dětmi. Ty se mohly těšit z pozdějšího budíčku a měly také přizpůsobený táborový režim.

Kromě sedmi vedoucích dohlíželo na děti také osm praktikantů. „Děcka jsou zlatíčka, někdy sem tam zakřičím, ale to je normální. Zlobí hlavně kluci, speciálně támhleti,“ kývla hlavou na chlapeckou bandu u protější chatky šestnáctiletá Nikola Němcová. Roli praktikanta si prvním rokem „odkroutil“ i stejně starý Dominik Troch, kterému se také tábor líbil, především velká místnost, kterou pojmenovali „skleník“, kde se konaly hry a diskotéky.

Jedenáctiletý Jaroslav Vinš prozradil, že dopis, pohlednici nebo balík z domova si musely děti zasloužit. „Za dopis děláme třeba pět kliků.“ To ranní rozcvička se mu nelíbila víc. „Já bych žádnou rozcvičku nedělal,“ začal Jarda. „Já bych tam pustil hip–hop,“ přidal se jeho kamarád z chatky. „A já bych spal,“ uzavřel se smíchem debatu třetí hoch.

Od 24. července do pátého srpna se děti vydávaly po stopách Indiana Jonese a hledaly poklady a tajemnou truhlu. A všechny samozřejmě musely mít nezbytný klobouk. „Dopoledne děti hrají míčové hry, nebo se věnují zdravovědě, dopravní výchově nebo střelbě ze vzduchovky,“ uvedla výčet aktivit vedoucí tábora Vlasta Cicková z ašského domu dětí a mládeže Sluníčko. Ta si pochvalovala především pány vedoucí. „Na blbnutí s dětmi jsou chlapi prostě lepší,“ uznala vedoucí tábora Vlasta Cicková.