Tuto zprávu uvítal i řidič kamionu Robert Novotný z České Bělé, který tudy často projížděl.

„U Chlístova bude obchvat? No, tak to jsem opravdu rád,“ zaradoval se Novotný. „Ty zatáčky v lese jsou tam opravdu hrozné, hlavně v zimním období je to snad nejhorší úsek na silnici mezi Havlíčkovým Brodem a Světlou nad Sázavou,“ sdělil řidič Robert Novotný.

Nový obchvat

Silnice číslo II/150 bude u okrouhlické místní části Chlístov odkloněna mimo zastavěné území a bude provedeno vyrovnání směrových a výškových oblouků. Na silnici budou zřízeny autobusové zastávky, vyplývá z vydaného územního rozhodnutí.

„Ve směru od Havlíčkova Brodu povede nová silnice od konce Horního Chlístova vpravo podél Dolního Chlístova a ukončena bude na stávající silnici před Okrouhlicí,“ sdělil starosta Okrouhlice Vladimír Šimek.

„Bohužel z důvodu velkého převýšení nebude řešena velká prudká zatáčka mezi Perknovem a Horním Chlístovem,“ posteskl si starosta.
„V současné době je vydáno pravomocné územní rozhodnutí o umístění stavby,“ informoval Bohumil Veselý ze stavebního úřadu města Havlíčkův Brod, který bude také projednávat stavební povolení. „Nyní už záleží na kraji Vysočina, kdy požádá o stavební povolení,“ dodal Veselý.

„V současné době se vypracovává dokumentace pro stavební povolení a zadání stavby. Souběžně probíhá majetkoprávní příprava. Dokumentace bude dokončena letos v říjnu, dokončení majetkové přípravy zatím nelze upřesnit. Termín výběrového řízení na zhotovitele stavebních prací a zahájení stavby bude vypsán po dokončení přípravy. Náklady na stavbu budou známy až po výběrovém řízení,“ informovala Hana Strnadová, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství kraje Vysočina.

Starosta Okrouhlice Vladimír Šimek se vyjádřil, že se stavbou by se podle jeho informací mohlo začít v únoru nebo v březnu příštího roku.
„Pro obyvatele Dolního Chlístova bude odklonění dopravy mimo jejich obydlí zcela jistě přínosem,“ uzavřel starosta Okrouhlice Šimek.