V prostorách Staré radnice na Havlíčkově náměstí proběhla beseda s mladými novináři. Kateřině dělal doprovod anglický bulteriér Bill.

„Je to miláček, nikdy s ním žádné problémy nebyly,“ uklidnila studenty hned na začátku semináře. Bývalá tvář několika českých televizí (ČT, Nova) zahájila novinářské odpoledne přednáškou s názvem Od televize, přes knížky až k pípě. Teoretický výklad o žurnalistice doplnila vlastními zkušenostmi z českého mediálního prostředí.

„Tahle doba je strašně povrchní,“ ohodnotila současnou situaci ve společnosti. „To, co vidíme navenek, začíná být důležitější než to uvnitř. Doba je povrchní, lidé žijí povrchně a média je v tom podporují.“ Po konci přednášky dostali studenti prostor pro dotazy. O doprovodný program se postaral pes Kašparové, který navzdory předsudkům o bojových plemenech nikoho nepokousal. Naopak. Vesele běhal mezi posluchači, štěkal a nechal se hladit.

Kateřina Kašparová se v současnosti věnuje podnikání v soukromém sektoru. V jihočeské vesničce Vnorovice provozuje hospodu s možností ubytování. Od rušného mediálního světa ve zpravodajství televize Nova se tak přes několikaletou spisovatelskou činnost dostala až k poklidnému vedení rodinného podniku s přírodou na dosah ruky.

Barbora Grexová