„Mám z toho samozřejmě radost,“ reagoval na zprávu starosta Václav Vacek. Kromě čestného uznání získala obec finanční příspěvek ve výši 25 tisíc korun a věcný dar.

„Peníze použijeme na rozvoj spolkového života v obci, který má bohatou tradici a žije aktivně i v současné době,“ sdělil starosta Vacek.
Po demolici původního objektu započala stavba nového multifunkčního obecního domu v říjnu roku 2008. Stavební práce od vyzdívání základů až po kolaudaci trvaly rok a den, provoz byl zahájen 3. října loňského roku.

Vše za 150 milionů korun

„V Obecním domě se nachází kanceláře obecního úřadu, knihovna, klubovna místních spolků Tělovýchovné jednoty Sokol a dětského klubu Vilík, a je připravena zubní ordinace, která by měla poskytovat stomatologické služby od května příštího roku. V přízemí se dále nachází taneční sál s divadelním jevištěm a výčep,“ přiblížil nemalý počet prostor ještě novotou zářícího objektu starosta Vacek.

Náklady na obecní dům dosáhly částky téměř 150 milionů korun. „Na hlavní část nákladů jsme získali dotaci z Evropských fondů ve výši téměř 90 procent, obec doplácela 10 procent na projekční práce. Dalších šestnáct a půl milionu z obecní pokladny stálo vybavení jeviště a přístřešek za obecním domem,“ vypočítává jednotlivé sumy Václav Vacek.

O dotaci žádali celkem třikrát

„Finance jsme se snažili získat už šest let předtím. Dotaci nám přiklepli až napotřetí,“ vzpomněl starosta na nelehké začátky.
„Vzhledem k tomu že si obec na stavbu obecního domu a hřiště musela vzít úvěr, tak v nejbližších dvou letech žádné větší investice neplánujeme,“ uzavřel starosta Vilémovic Václav Vacek.