V pátek byl totiž za velkého zájmu veřejnosti slavnostně otevřen zrekonstruovaný stánek, který by ale zároveň měl sloužit i jako víceúčelové zařízení s využitím po celý rok.

„Zatímco v Humpolci, nebo v Pelhřimově mají stodoly, tady stojí krásný stadion,“ glosoval nový stánek jeden z přítomných diváků Karel Hoštický z Havlíčkova Brodu.

Jeho slova o krásné budově, s jejíž stavbou se začalo v únoru minulého roku, v tomto případě skutečně sedí. Dvoupodlažní objekt má novou ledovou plochu, tribunu s kapacitou 520 míst, nové šatny i posilovnu s regeneračním zařízením. Dále pak klubové místnosti, veřejně přístupný internet, hernu pro stolní tenisty a další zařízení.

„Mimo hokejovou sezonu by pak plocha měla sloužit jako sportoviště pro míčové hry i jiné sporty a také pro volnočasové aktivity občanů,“ u〜vedla ve slavnostním projevu starostka Světlé nad Sázavou Lenka Arnotová. K dispozici je pak před stadionem i parkoviště pro 47 automobilů a dva autobusy.

Starostka města pak ještě objasnila i financování stavby, která spolkla sto deset milionů korun. „Vlastní stavba stála devadesát milionů a zbytek peněz byl investován do přípravných prací, zařízení všemi potřebnými stroji a vlastní vybavení šaten a kluboven,“ vysvětlila včera přítomným Arnotová.

Padesát osm milionů korun se městu podařilo získat z Regionálního operačního programu a druhou významnou část potřebných finančních prostředků dodala sama radnice, která uhradila devětačtyřicet milionů korun.

„Museli jsme však využít dlouhodobý úvěr ve výši čtyřiceti milionů na deset let,“ doplnila Arnotová. Část peněz pak ještě dodala i Nadace ČEZ a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Všichni ve Světlé věří, že stadion bude k užitku. „Možnosti jsou tady opravdu velké pro další sporty i veřejnost,“ zamyslel se Zdeněk Machač ze Světlé.

Po otevření následovalo defilé mladých hokejových i krasobruslařských nadějí a poté se hrál zápas mezi Havlíčkovým Brodem a Hradcem Králové. Večer byl vyhrazen veřejnému bruslení. Dnes se uskuteční turnaj žáků a poté ledovou plochu vyzkouší znovu veřejnost. Zítra se domácí Světlá střetne s Trutnovem. V předzápase pak vyzvou místní veteráni své vrstevníky z Jihlavy.