Po zhlédnutí fotografií ze stránek Deníku to zjistil Petr Cicálek, farář Československé církve husitské z Havlíčkova Brodu: „Ano, vše je naše, postrádali jsme tyto věci, nedávno zmizely z naší modlitebny, která stojí na Bechyňově náměstí nedaleko opuštěného hotelu.”

Farář husitské církve z Jihlavy František Tichý dodal: „Po zjištění ztráty jsme krádež nahlásili na přibyslavské policejní stanici.“

Jak Havlíčkobrodský deník informoval, chlapec v ruině hotelu trvale přespával, popíjel v něm levné víno a před několika dny se za tmy zřítil do přibližně patnáct metrů hluboké výtahové šachty; pádem si způsobil těžká zranění se zřejmě trvalými následky.

Historický hotel Klusáček, jehož přestavbu v roce 1988 zahájilo spotřební družstvo Jednota Havlíčkův Brod, ale své záměry nedokončilo, je necelé dva roky majetkem stavební společnosti Chládek a Tintěra. Firma zchátralý objekt hodlá přebudovat na patnáct bytů.

Dříve zohyzděný dům v památkové zóně Přibyslavi vlastnilo několik spekulantů s nemovitostmi. Bezprostředně po tragédii se reportér Deníku na místě přesvědčil, že do nezajištěného objektu byl volný vstup nejen ze dvora, ale také z náměstí.

Vstup je už zatarasen

Pobyt uvnitř však s sebou nesl značné riziko na zdraví i životě. U prázdné výtahové šachty scházejí bariéry, na schodišti není zábradlí. Po mimořádné události vlastník vstup zatarasil.

Ivo Havlík