„V těchto dnech byl uveden do provozu parkovací systém na hlavním nemocničním parkovišti v Rozkošské ulici,“ informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Výše parkovného byla pro návštěvníky nemocnice stanovena na minimální hranici tak, aby pokryla alespoň nejnutnější provozní náklady.

Parkoviště po celkové rekonstrukci, která byla dokončena v červenci 2009, nabízí 93 parkovacích stání pro osobní automobily a pět míst pro vozidla handicapovaných. Generální rekonstrukce na Rozkošské přišla na pět a půl milionu korun a byla součástí projektu rekonstrukce budovy interny.

Maximálně stovka

„První dvě hodiny parkování jsou zdarma. Další dvě hodiny stojí deset korun za každou započatou hodinu a následující hodiny pak dvacet korun za každou započatou hodinu,“ upřesnila mluvčí nemocnice.

Maximální částka za parkování se v jednom kalendářním dni může vyšplhat na 100 korun. „Před výjezdem z parkoviště si musí řidič, který využíval parkoviště déle než dvě hodiny, zaplatit parkovné v parkovacím automatu. Ten je umístěn u vchodu do hlavní nemocniční budovy. Po zaplacení je nutné opustit s vozidlem parkoviště do třiceti minut,“ zdůraznila mluvčí Petra Černo.