Nutno ovšem poznamenat, že převážnou většinu zájemců o zdravotní test tvořili senioři. Jednou z výjimek byl ale například čtyřicetiletý Zdeněk Jakeš.

„Akce jsem si všiml, když jsem šel kolem do Komerční banky. Zvědavost mi nedala. To víte, jsem řidič z povolání. Sedavé zaměstnání, ale neustálý stres za volantem. Zajímalo mě, jak na tom jsem se zdravím,“ konstatoval spokojeně poté, co Deníku prozradil, že vyšel ze všech testů poměrně dobře.

„Speciální diety nedržím. Snažím se žít zdravě, občas cvičit, ale to víte, někdy sebesilnější předsevzetí bere za své před lákavě vypadajícím párečkem,“ usmál se profesionální řidič. Podle lékaře Stanislava Wasserbauera, který absolventům všech testů učinil závěrečnou přednášku, téměř všichni zájemci o tento zdravotní test by patřili do kategorie jeho potencioálních pacientů.

„Musím bohužel konstatovat, že téměř všichni účastníci testů měli některé hodnoty zvýšené. Ať už to byl tlak nebo cholesterol. Není to nijak dramatické, ale ani potěšující. Ovšem je fakt, že vesměs jde o seniory,“ konstatoval lékař. Jak upřesnil, v takových případech doporučuje upravit jídelníček, změnit životní styl. V závažných případech návštěvu u praktického lékaře.