V Železných horách na Havlíčkobrodsku a také ve Žďárských vrších hodlají iniciovat výsadbu více než 74 tisíc stromů.

Vodafone totiž zaplatí výsadbu nového stromu za každého zákazníka, který bude využívat pouze elektronické vyúčtování mobilních služeb.
Celkem jsou oba partneři do března příštího roku připraveni vysázet až půl milionu stromů v dalších 17 chráněných oblastech po celé České republice.

Od března začal Vodafone nabízet většině tarifních zákazníků možnost dostávat pouze elektronickou fakturu.

„Snažíme se chovat ohleduplně k přírodě, proto zákazníkům nabízíme primárně elektronické faktury. Společně tak ušetříme až šest tun papíru měsíčně,” říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti společnosti Vodafone.

„Díky společnému financování Vodafonu a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR nebudou letos tak výrazně omezeny některé projekty zaměřené na zvýšení rozmanitosti a ekologické stability našich lesů,” dodal k projektu František Pelc, šéf agentury.

„Myslím si, že to vůbec není špatný nápad. Zejména mladí lidé sedí na netu a papírový výpis prakticky k ničemu nepotřebují. A když ano, tak si o něj svého operátora jednoduše požádají,“ kvitoval výše zmíněnou aktivitu student z Havlíčkova Brodu Jan Kalný a poznamenal, že každý zachráněný strom se počítá.