Přibyslav se totiž stala jedním z šest měst v tuzemsku, které kabelová a satelitní stanice DEKO zařadila do projektu Změňte své okolí k lepšímu. Jeho cílem je zlepšit životní podmínky v konkrétních lokalitách. Ať už jde o likvidaci černé skládky, nový nátěr pro pomalované zdi nebo obnovení dětského hřiště.

Mezi šesti v republice

„Přibyslav byla opravdu jedno ze šesti náhodně vybraných měst. Města mezi kterými se vybíralo byla ovšem dopředu vyselektována tak, aby zde bylo možné spolupracovat s místními operátory.

V Přibyslavi je to místní kabelová televize,“ přiblížila pravidla výběru kandidátů na proměny manažerka Barbora Sopková z firmy PR.Konek〜tor, která se na soutěži podílí.

Co si dosud přáli obyvatelé Přibyslavi volající na bezplatnou linku, je zatím tajné. „Reakce obyvatel z telefonní linky jsou zatím bohužel nedostupné, zhodnoceny a zveřejněny budou až poté, co bude telefonní kampaň uzavřena,“ uvedla Sopková.

Stanice DEKO má v plánu na úpravy vybraného místa věnovat řádově desítky tisíc korun. Konečná suma bude záviset na náročnosti vybraného projektu. Důležitá bude i spolupráce s místní samosprávou.

Úprava dopravního hřiště

„Přihlásili jsme se do této soutěže a po nějaké době jsme se dozvěděli, že jsme postoupili mezi vybraná města. Měli bychom zájem o úpravy dětského dopravního hřiště v Ronovské ulici. Vytížení tohoto prostoru je veliké. Už asi před rokem jsme zkoušeli žádat o prostředky z jiného projektu, to se ale nepodařilo. Bylo by třeba opravit vyasfaltované cestičky a doplnit atrakce pro děti,“ řekl místostarosta Přibyslavi Michael Omes.

Přibyslavští si televizní stanici DEKO, která v tuzemsku, na Slovensku a v Maďarsku vysílá pořady zaměřené na péči o dům a zahradu, zatím na své kabelové televizi naladit nemohou.

„Připravujeme ale digitalizaci kabelových televizí, je proto pravděpodobné, že do konce roku budu zařazena mezi dostupné programy,“ potěšil případné zájemce místostarosta města Přibyslavi Michael Omes.

Zuzana Klementová