Jde o poslední podnik Volného poháru České republiky a třetí podnik Fiesta Cupu. „K dnešnímu dni máme přihlášených 57 posádek z České republiky, sedm posádek z Polska a jednu posádku z Ukrajiny a ještě dva předjezdce,“ uvedl včera ředitel závodu Zdeněk Secký.

V pátek od osmi hodin ráno se uskuteční prezence posádek a seznamovací jízdy. Od 14 do 18 hodin se v areálu Českých drah koná technická přejímka vozidel.

Závodní vozy slavnostně odstartují ze světelského náměstí Trčků z Lípy v sobotu 2. října úderem deváté hodiny.

Bezpečnost diváků

Jezdci mohou vyhrát teoreticky až čtyři ceny současně. Nejlepší smíšená posádka může získat pohár starostky města Světlé nad Sázavou. Dále může soutěžící stanout na stupních vítězů ve třídě A1, do které Ford Fiesta spadá. Stejně tak může přebrat jednu ze tří cen pro nejlepší tři posádky v absolutním pořadí a nakonec přebrat poháry ve třídě Fiesta Cupu.

Závodní vozy prověří během jediného dne dvanáct rychlostních zkoušek o délce 81,2 kilometru a dvacet časových kontrol.

Soutěžní vozy budou podle obsahu motoru zařazeny do několika tříd. V kategoriích historických vozidel se představí vozy vyrobené do roku 1990 včetně.

První tři posádky ve všech třídách obdrží věnce, poháry a věcné ceny. Putovní pohár z broušeného skla bude zapůjčen vítězné posádce do příštího závodu. Vyhlášení vítězů a předání cen je naplánováno na 19. hodinu v sobotu na náměstí Trčků z Lípy ve Světlé.

„V souvislosti se závodem apelujeme na diváky, aby v žádném případě nevstupovali do kritických míst tratě a využívali jen vyhrazených míst. Jde o jejich bezpečnost,“ upozornil Secký.

Uzavřené úseky silnic v sobotu 2. října

Světlá nad Sázavou – Dolní Město, 8,2 km, 9.20 – 18.20 hod
III/34735 Světlá nad Sázavou – Meziklasí
III/13016 a III/34740 Meziklasí – Dolní Město
Dolní Březinka – Benetice, 6 km, 9.00 – 18.00 hod
III/34731 Dolní Březinka – Horní Březinka
III/34732 Horní Březinka - Benetice
Olešnice – Malčín, 9 km, 8.20 – 17.20 hod
III/34713 Olešnice - Lučice
III/3472 Lučice – Tis křižovatka
III/3472A křižovatka Tis - Malčín

Úseky budou pro veřejnost otevřeny vždy po průjezdu celého startovního pole na dobu cca 20 minut. Před otevřením úseku projede vozidlo se sirénou označené zelenými prapory. Před uzavírkou úseku projede vozidlo se sirénou označené červenými prapory. Autobusová doprava není omezena.