VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Přibyslavi zase obnoví zrušené silniční přechody

Přibyslav – Případ zrušených silničních přechodů v Přibyslavi, který se stal dokonce i námětem satirického videa, má šťastný konec.

8.10.2010
SDÍLEJ:

Za dva týdny by se obyvatelé Přibyslavi měli dočkat obnovy silničního přechodu u pomníku sv. Václava. Ten vedl přes nejfrekventovanější silnici v centru města, a to směrem k samoobsluze, kam chodí nakupovat lidi prakticky z celé Přibyslavi. Foto: DENÍK/Štěpánka Saadouni

Během čtrnácti dnů už budou moci chodci v centru města kráčet přes silnici bezpečně.


Město Přibyslav se rozhodlo nechat obnovit nejen nejužívanější přechod u sochy sv. Václava, ale vybudovat ještě dva další. Stavbu bude financovat město, celkové náklady se pohybují kolem jednoho milionu korun.

„Vybrali jsme už firmu, která bude přechody stavět. Nejdůležitější přechod u sochy sv. Václava, který staví firma Chládek a Tintěra z Havlíčkova Brodu by měl být hotov během čtrnácti dnů. Náklady na stavbu činí asi 600 tisíc korun,“ informuje starosta Jan Štefáček. Kromě silničního přechodu v centru se budou stavět ještě dva další v dolní části města, tam se investice pohybují kolem 400 tisíc korun.

Nový silniční přechod u sv. Václava by měl splňovat veškeré bezpečnostní normy, u dalších dvou nechá město vybudovat i nové osvětlení.

Vše začalo stížností

Případ zrušených silničních přechodů odstartovala stížnost Jany Kamarádové. Ta upozorňovala na skutečnost, že silniční přechody v centru Přibyslavi nejsou řádně označeny tak jak by měly být. To mělo za následek kontrolu z Dopravního inspektorátu a z kraje Vysočina, která ukázala, že přechody už vůbec neodpovídají současným bezpečnostním normám a měly by být zrušeny. Pokud si je radnice přeje zachovat, musí je nechat upravit podle nových norem, ale na vlastní náklady. „Samozřejmě jsem ráda, že nové silniční přechody v Přibyslavi budou.

Označení těch starých přechodů nebylo v pořádku, byly nebezpečné a já si jen přála, aby se s tím začalo něco dělat. Město tehdy nereagovalo, a já jsem ráda, že se něco děje aspoň teď,“ konstatuje s uspokojením Jana Kamarádová.

Podle starosty Jana Štefáčka se jednalo o zbytečnou stížnost, která jen vyvolala problém, který by nikdy problémem nebyl, nebýt právě oné stížnosti.

„Není pravda, že město nekonalo a na stížnosti Jany Kamarádové nereagovalo. Stavba nových přechodů bude stát téměř milion,“ konstatuje starosta.

Podle místostarosty Michaela Omese to ale není částka zbytečně vyhozená oknem. „Bezpečnost chodců na frekventované silnici v centru města je na prvním místě,“ zdůrazňuje místostarosta.

Zmizelé silniční přechody v Přibyslavi se staly dokonce námětem satirického videa, které natočil student Jakub Šnýdl s přáteli. „Je to reakce na nastalou absurdní situaci Lidé by měli víc přemýšlet, co se v jejich městě děje,“ prozradil tehdy mladý filmař. Jak je se stavbou silničních přechodů nyní spokojen, se zjistit nepodařilo. Mobilní telefon nebere, na vzkazy „esemes“ neodpovídá.

Autor: Štěpánka Saadouni

8.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Volby 2017 mají na Brodsku jasného vítěze: Hnutí ANO

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Přibyslav – Ve třech volebních okrscích se volilo v Přibyslavi. Do budovy radnice přicházeli jak obyvatelé města, tak i voliči ze všech místních částí. V každém okrsku bylo zapsaných přes tisíc voličů, účast už v pátek překročila 40 procent.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká nejslavnější český vězeň

Havlíčkův Brod – Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Monarchista: Velké změny nečekám, volby jsou hra pro lid

Pohleď – „Nevěřím, že volby přinesou výrazné změny,“ konstatoval starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku, Jindřich Holub. Ten se nijak netají sympatiemi k bývalému Rakousku-Uhersku, je přesvědčeným monarchistou a zastáncem strany Koruna česká, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Za seniory s urnou. Paní Marie nevynechala jediné volby

Havlíčkův Brod – Více než hodinu ukázněně čekali v první den voleb před večeří na příchod volební komise obyvatelé Domova pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení