Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fokus poskytuje klientům širokou nabídku sociálních služeb

Havlíčkův Brod – Fokus začal poskytovat služby na Vysočině již začátkem devadesátých let jako součást celostátního Sdružení Fokus.

26.10.2010
SDÍLEJ:

Jitka Klepetková, vedoucí střediska Fokusu Havlíčkův BrodFoto: DENÍK/Štěpánka Saadouni

Prvním střediskem byla Želiv, kde fungovalo chráněné bydlení a chráněné dílny. K rozdělení „federálního“ Fokusu a vzniku Fokusu Vysočina jako samostatného právního subjektu došlo v roce 1992.

V roce 1995 se služby přesunuly do Havlíčkova Brodu a Pelhřimova, kde se zpočátku rozvíjely hlavně programy pracovní rehabilitace - chráněné dílny. Tato dvě střediska se postupně rozšiřovala, důraz se posunoval na práci s uživateli v jejich přirozeném prostředí.

Nabídka služeb v těchto dvou střediscích je dodnes nejširší. Zahrnuje kromě terénní práce a chráněných dílen i chráněné bydlení, systematickou podporu v zaměstnávání včetně sociálně terapeutických dílen a dobrovolnická centra.

V roce 2001 a 2002 zakládá Fokus Vysočina spolu s dalšímI neziskovými organizacemi v kraji Vysočina dobrovolnická centra, která zajišťují rozvoj dobrovolnických programů v regionech Havlíčkův Brod, Pelhřimov a Chotěboř.

Středisko Chotěboř fakticky vzniklo v roce 2004 převzetím do té doby městského Stacionáře pro osoby s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením. Krátce nato zde vznikly také terénní služby určené duševně nemocným.

Chotěboř nabízí například služby denního stacionáře, osobní asistenci, či sociální rehabilitaci. V září 2005 zahájilo činnost nové středisko poskytující služby osobám s duševním onemocněním v Hlinsku. Součástí tohoto střediska byl od začátku i dobrovolnický program.

(sad, Fokus)

26.10.2010
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení