Dohodu podepsali oba místní předsedové stran,“ uvedl za ČSSD Milan Stránský. Jak dodal, obě strany si jsou vědomy, že k dohodě dochází v rámci důležitosti udržení stability povolební situace ve městě a nic jim nebrání v plnění jejich volebních programů. Dohodly se také na následujícím personálním obsazení funkcí starosty, místostarosty a členů Rady města Chotěboř.

Funkci starosty obsadí zastupitel zvolený za ČSSD, funkci místostarosty obsadí zastupitel zvolený za ODS. Starostkou by měla tedy zůstat i nadále Eliška Pavlíková, místostarostou by se měl stát podle předběžných informací Stanislav Šíp z ODS.

Další tři místa členů rady města budou podle Stránského zastávat zastupitelé zvolení za ČSSD, další dvě místa členů Rady města budou zastávat zastupitelé zvolení za ODS.

Tato dohoda je platná pro celé nadcházející komunální volební období let 2010 až 2014. Oficiální zvolení starosty a dalšího vedení města se uskuteční na veřejném ustavujícím zasedání chotěbořského zastupitelstva 10. listopadu.