Soutěžit se bude ve hrách Carcassonne, Pentago a Ubongo. Velkému finále však předchází jednotlivá krajská kola a předkola.

„V našem regionu se konala předkola v Ledči nad Sázavou, v Lipnici nad Sázavou, v Hněvkovicích a v Kožlí. Vítězové postupují do krajského kola, které se bude konat v pátek 19. listopadu ve Středisku volného času na Husově náměstí 16,“ informoval ředitel ledečského střediska Miroslav Hánečka.
Vítězové krajských kol pak postupují do finále, které se bude konat 27. listopadu v Praze, v sídle České pedagogické komory, která mistrovství v deskových hrách pořádá.

„Zájemci jsou rozděleni do tří kategorií podle věku. Turnaje se hrají vícekolově švédským systémem. To znamená, že vítěz z prvního stolu se utká s vítězem z druhého stolu. Jde o to, aby se spolu poměřili vyrovnaní hráči,“ přiblížil systém turnaje organizátor vysočinského krajského kola Miroslav Hánečka. První tři soutěžící v každé kategorii obdrží medaili, diplom a věcnou cenu, kterou je hra, ve které hráč zvítězí.

„Právo pořádat turnaj jsme si museli zasloužit,“ sdělil s úsměvem Miroslav Hánečka. „Když ředitel České pedagogické komory Jan Vodička sháněl po linii středisek volného času organizátory krajských kol, my jsme se přihlásili a osvědčili jsme se. Vysočinské krajské kolo tak ledečské středisko volného času pořádá již podruhé,“ pochlubil se jeho ředitel Miroslav Hánečka.

„Ve středisku funguje klub deskových her. Chceme u dětí a mládeže podporovat logické myšlení a nabídnout jim prostor pro trávení volného času. V klubu si kromě deskových her mohou zahrát také šipky nebo fotbálek,“ uzavřel Hánečka.