Výsledkově u zkušební verze nové „zkoušky z dospělosti“ totiž drtivá většina studentů čtvrtých ročníků prošla.

Ředitelé škol jsou však přesto ve svých prognózách vesměs opatrní a údaje, které získali ve středu, teprve podrobně zpracovávají. „Prozatím jsme procházeli spíše výsledky jednotlivých žáků a ty se mi prozatím zdají velice slušné. Například z matematiky dopadli nadprůměrně. Naopak spíše v průměru se pohybují dílčí hodnocení z cizích jazyků, kde někteří studenti neuspěli“, zamyslel se ředitel Střední průmyslové školy stavební v Havlíčkově Brodě Ladislav Fiala.

„Nad výsledky jsem strávil teprve dvě hodiny, ale můj první dojem je, že maturity dopadly velmi dobře. I předměty jako matematika nebo němčina, které jsou považovány za nejtěžší, dopadly naprosto bez problémů. Někde se však výsledky didaktických testů a prací hodnocených našimi učiteli rozcházely o desítky procent,“ upozornil ředitel havlíčkobrodského gymnázia Milan Novák.

Hodnocení jednotlivých škol v krajském, nebo celorepublikovém měřítku však ve čtvrtek dopoledne ještě ředitelé neměli. „Ještě nic takového nemám, ale všechny soubory teprve zpracováváme, tak doufám, že se zde nějaký přehled objeví,“ dodal Ladislav Fiala.