Dívky se budou školit v prostorách Mediálního centra v ulici B. Kobzinové.

Samira Zylollarová, Tereza Ondrášová, Jessica Čapková a Lucie Čalkovská. To je čtyřlístek dívek, který promění jednu ze svých získaných cen v mediální školení. Připravil ho pro ně server Vysočina-news.cz, který je mediálním partnerem soutěže.

„Na děvčata čeká dvoudenní mediální školení, v rámci kterého se dozvědí, jak komunikovat s médii, jak vystupovat před kamerou a získají i informace o mediálním světě,“ říká zástupce šéfredaktora Vysočina-news.cz Ondřej Rázl.

Na páteční večer je připravena Párty MISS JUNIOR ve vinárně Starr. Akce pro všechny, kteří se chtějí bavit společně s miss, vyvrcholí po třiadvacáté hodině, kdy se dívky v korunkách představí divákům.

Na sobotní dopoledne je připravena druhá část školení. Slečny zamíří na brodskou radnici, kde je přijme starosta Jan Tecl. Školení zakončí před sobotním polednem školení s názvem Před kamerou, za kamerou a poté se dívky rozjedou do svých domovů.

„Je důležité, aby vítězky soutěže věděly, jak s novináři komunikovat, jak novináři pracují, co do svých příspěvků chtějí, co je pro ně důležité, nebo naopak čemu se vyhnout. Důraz jsme kladli také na jejich verbální i neverbální komunikaci, protože vystupování na veřejnosti je pro ně velice důležité,“ uzavírá Ondřej Rázl.

(dop)