V obci se ale neobjevil zdaleka poprvé a místní si ho mohou dobře pamatovat už z několika dřívějších návštěv.

Zhruba dvouhodinová mise ho zavedla na úřad městyse, kde spolu se současnou místostarostkou Borové Jaroslavou Hájkovou i ředitelem místní školy Ottou Hájkem diskutoval o některých problémech, o místní povolební situaci, nebo třeba i o školství na venkově. Současně také vzpomenul na nedávno zesnulého starostu obce Romana Bruknera.

Jak současný senátor přiznal, na obci ležící u pomezí Žďárska a Havlíčkobrodska, mu velmi záleží. „Skutečně mi osud tohoto městečka leží na srdci, mimo jiné třeba kvůli odkazu Karla Havlíčka, a jezdím sem velice rád,“ vyznal se ze své náklonnosti k městysi Pithart. Ten navštívil třeba i rodný dům slavného žurnalisty, nebo stavbu parkoviště u dominanty zdejší krajiny – místního kostela, který se tyčí nad obcí.

Senátor se zamyslel i nad nedávno skončenými senátními volbami, které se týkaly dvou obvodů na Vysočině. „Miloše Vystrčila, který vyhrál volby v jednom z obvodů, si velice vážím a podle mého názoru zvítězil zaslouženě. Naopak přiznávám, že Jaromíra Strnada, kterého zvolili lidé z Kutnohorska a části Havlíčkobrodska, prakticky neznám,“ zhodnotil krátce Pithart.

(mvč)